Sağlık Haberleri

6 diş kavrulmuş sarımsağı yedikten 24 saat sonra bakın neler oluyor

Yeni tip koronavirüs Covid-19 ile birlikte sağlığımız her zamankinden daha önemli hale geldi. Büyüklerimizin de dediği gibi her şeyin başı sağlık. Sağlığımızı korumak için çeşitli vitaminler kullanır hastalandığımız da ise bazı ilaçlara başvururuz. Birçok kişi grip gibi hastalıklara karşı bağışıklığını kuvvetlendirmek için sarımsak yer. Sarımsağın sağlığa faydaları herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Eski çağlardan beri sarımsak tıbbi alanlarda kullanılmıştır. Amerikan Tıp Derneği sarımsağın keneleri uzaklaştırdığını bile söylemişti. Topraktan gelen mucizevi yiyecek sarımsağı bu şekilde tüketirseniz 24 saat içinde vücudunuza harika etkiler yaratıyor.

Sarımsak yiyenlerin soğuk algınlığına yakalanma riskinin diğerlerine oranla yüzde 70 daha az olduğu yapılan araştırmalarla ortaya konuldu. Sadece sarımsak da değil. Soğan, taze soğan ve pırasa gibi sarımsak da allium familyasına aittir. Sarımsağın içinde bulunan ve sarımsağa kokusunu veren allicin isimli maddenin sağlığımız üzerindeki etkileri saymakla bitmiyor.

Günde 6 diş kavrulmuş sarımsak yediğinizde ise vücudunuza inanılmaz bir takviye sağlamış oluyorsunuz. 6 diş kavrulmuş sarımsak yedikten 24 saat sonra bakın vücudunuzda neler oluyor:

Peki sarımsak nasıl kavrulur? Sarımsağı tepsiye koyun ve 350 derecede yumuşak kıvama gelene kadar pişirin. Kendinizi hastalıklardan korumak ve bağışıklığınızı güçlendirmek bu kadar kolay.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu