Ana SayfaEtiketlerTedavi

Etiket: tedavi

Çene kilitlenmesi belirtiler nelerdir? Tedavi edilmezse ilerliyor!

Çene kilitlenmesi çene takılması ile ilgili merak edilenleri anlatan Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu konu hakkında bilgiler verdi. Şiddetli ağrı ile kendini gösteren çene kilitlenmesinin çok acı verici olduğunu söyleyen Uslu, çene kilitlenmesi tedavi edilmediği takdirde ilerleyerek devam edebileceğini açıkladı.

Meme kanseri tedavisinde hangi görüntüleme yöntemi ne zaman kullanılmalı?

Meme kanserinde erken tanı ve tedavi sosyokültüren düzeydeki düşüklükler nedeniyle geciktirilebiliyor. Ancak meme kanseri tedavisinde erken tanı sayesinde yüzde 90 oranda başarıya ulaşmak mümkün oluyor. Ayrıca meme kanseri tedavisinde meme koruyucu cerrahi de yapılabiliyor. Kemoterapi ve radyoterapiye daha az ihtiyaç duyularak gerçekleştirilebilen meme kanseri tedavisinde düzenli taramaların hala devam ettiğini belirten Radyoloji Uzmanı Dr. Filiz Çelebi, konu ile ilgili bilinmesi gerekenleri anl

Horlama tedavisi bu 5 soruyla gerçekleşiyor!

Horlama ve uykuda solunum durmasına neden olan uyku apnesi, uykunun sık sık bölünmesine neden olur. Bu durum kişilerin hayat kalitesini düşürür. Horlamanın basit gürültü kirliliğinden ziyade hastalık belirtisi olduğuna da dikkat çeken Çamlıca Erdem Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ali Rahimi, horlama ve uyku apnesi tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Maske alerjisi belirtileri nelerdir? Önlemek mümkün mü?

Koronavirüs sürecinde tanıştığımız maskeler her ne kadar bizler için pandemiye karşı zırh görevi görüyor olsa da bazılarımız maskeden dolayı sorun yaşayabiliyor. Bu sorunların altında yatan en büyük neden de maske alerjisi oluyor. Peki maske alerjisi belirtileri nelerdir? Maske alerjisini önlemek mümkün mü?

Obsesif kompulsif bozukluk tedavisi nasıl olur?

Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB), takıntılı düşünceler ve yineleyici davranışların oluşturduğu bir ruhsal hastalık olarak tanımlanmaktadır. 50 kişiden 1'inde görülen obsesif kompülsif bozuklukla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatan uzmanlar, her takıntının OKB olmadığına dikkat çekti.

Don't miss