Ana SayfaEtiketlerSağlık

Etiket: sağlık

Neofobi nedir? Neofobiyi önlemek mümkün mü?

Yenilik korkusu olarak tanımlanan neofobi ile ilgili bilgi veren Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ileri yaştaki bireylerin gelişmesini engelleyen en büyük korkunun altında neofobi yattığını söyledi.

Covid-19’u yenen ambulans şoförü: Nefesim gidiyordu, ölümü hissettim!

Diyarbakır'da Acil Servis ambulans şoförü olan 58 yaşındaki Abdülhamit Altunay, koronavirüs pozitif olduğu günlerde yaşadıklarını anlattı. Covid-19 hastalarından bulaşan virüs sonrası çok acı çektiğini ve zorlu bir süreç geçirdiğini söyleyen Altunay, ölümü hissettiğini söyledi.

Köpek memesi hastası yardım bekliyor! ‘Eşim bile benden tiksiniyor’

Köpek memesi hastalığı olarak bilinen Hidradenitis Suppurativa (HS) hastalığına yakalanan 27 yaşındaki Enver Dağtekin, eşinin bile kendisinden tiksindiğini söyledi. Psikolojisinin iyice bozulduğunu anlatan Dağtekin, hastalıktan kurtulmak için yardım bekliyor.

İşte çocukların bağışıklık sistemini güçlendirme yolları

Ebeveynler çocuklarını koronavirüsten korumanın yollarını ararken uzmanlardan bağışıklık sistemini güçlendirecek öneriler geldi. Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için bol bol vitamin kullanılmasının tehlikeli olabileceğine dikkat çeken uzmanlar, kontrolsüz vitamin kullanımının yarardan çok zararı olacağını söyledi.

Sedef bulaşıcı mı? Neden olur?

Sedef hastalığı uyarısında bulunan uzmanlar, dünyada 125 milyondan fazla kişide sedef hastalığı görüldüğüne dikkat çekti. Türkiye'de yüzde 1-5 oranında görülme sıklığına ulaşan sedef hastalığı, ciltteki lezyonun inciye benzetilmesi nedeniyle bu ismi almış. Hastalığın bulaşıcı olmadığına dikkat çeken uzmanlar, sedef hastalığının nedenleri ile ilgili bilgi verdi.

Don't miss