Ana SayfaEtiketlerKoronavirüs

Etiket: koronavirüs

Uzmanı uyardı! Koronavirüse yakalananlar dikkat, bu belirtiler ölümcül olabilir

Doç. Dr. Hasan Yücel, koronavirüs hastalığı sırasında ya da hastalığın atlatılmasının ardından; çarpıntı, geçmeyen göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi belirtilerin ölümcül kalp hastalıklarının habercisi olabileceğini ifade etti.

Pandemi sürecinde organ bağışı endişesi tedaviyi aksatıyor

Organ yetmezliğine bağlı ölümlerin dünyada giderek arttığını söyleyen Prof. Dr. İbrahim Berber, koronavirüs nedeniyle çekinen hastaların virüs bulaşma endişesiyle tedavilerini yarıda bıraktığını ve organ nakli olmaktan çekindiğini söyledi.

Bu otlar vücut direncini artırıyor! Gribe karşı doğal koruma

Koronavirüs pandemisi nedeniyle hastalığa karşı doğal arayışlar da daha fazla dikkat çekmeye başladı. Gripten korunmak için doğada yetişen otlarla yapılan çayların vücut direncini artıracağını söyleyen aktar Fatih Alkan, doğal yollarla kendini korumak isteyenler için önerilerde bulundu.

Koronavirüs korkusu psikolojik sorunları tetikledi

Dünyayı etkisi altına alan pandemi korkusu psikolojik sorunları da gündeme getirdi. Adana'da koronavirüs nedeniyle psikolog destek almaya başlayanların sayısı yüzde 60'a ulaştı.

Covid-19’u yenen ambulans şoförü: Nefesim gidiyordu, ölümü hissettim!

Diyarbakır'da Acil Servis ambulans şoförü olan 58 yaşındaki Abdülhamit Altunay, koronavirüs pozitif olduğu günlerde yaşadıklarını anlattı. Covid-19 hastalarından bulaşan virüs sonrası çok acı çektiğini ve zorlu bir süreç geçirdiğini söyleyen Altunay, ölümü hissettiğini söyledi.

Don't miss