Ana SayfaEtiketlerCovid-19

Etiket: Covid-19

Covid-19’u yenen ambulans şoförü: Nefesim gidiyordu, ölümü hissettim!

Diyarbakır'da Acil Servis ambulans şoförü olan 58 yaşındaki Abdülhamit Altunay, koronavirüs pozitif olduğu günlerde yaşadıklarını anlattı. Covid-19 hastalarından bulaşan virüs sonrası çok acı çektiğini ve zorlu bir süreç geçirdiğini söyleyen Altunay, ölümü hissettiğini söyledi.

Alzheimer uyarısı! Covid-19 dönemi ilerlemesine mi neden oluyor?

Genç-yetişkin fark etmeksizin milyonlarca insanın sağlığını olumsuz etkileyen covid-19 pandemisi ile ilgili uyarılarda bulunan uzmanlar, salgına yakalanan bazı bireylerde beyin tutulumu meydana geldiğini belirtti.

Koronavirüs: Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa’da Covid-19 ölümlerinin hızla arttığı uyarısında bulundu

BBC'ye konuşan WHO Sözcüsü Dr. Margaret Harris, kıtada günlük Covid ölümlerinin geçen haftaya kıyasla yaklaşık yüzde 40 arttığını söyledi. Dr. Margaret Harris can kayıplarının çoğunun görüldüğü Fransa, İspanya, İngiltere, Hollanda ve Rusya'da ölüm oranlarının üçte bir arttığını söyledi.

Koronavirüs: Covid-19 hastalarında plazma tedavisinin etkisi ‘sınırlı’

İngiltere'de yayımlanan tıp dergisi British Medical Journal'da yer verilen bir araştırma, iyileşmiş Covid-19 hastalarının kanlarından alınan plazma ile yapılan tedavinin etkisinin sınırlı olduğunu, hastaların ölümünü azaltmadığını ve hastalığın ilerlemesini önlemediğini gösterdi. Ancak araştırmacılar, daha fazla antikor içeren plazmaların tedavi potansiyeli olabileceğine işaret ediyor.

Osteoporoz uyarısı: Bu önlemler alınmazsa…

Covid-19 pandemisi nedeniyle kısıtlanan hareketler ve D vitamini eksikliğine maruz kalmanın kemik sağlığını tehdit ettiğini söyleyen uzmanlar, hareketlilikteki azalmanın engellenmesi için egzersiz yapılması gerektiğini söyledi.

Don't miss